Straipsniai

Epsom druska

 

       

          Įrodyta, kad magnio sulfatas pasisavinamas per odą, tad Epsom druskos vonia yra malonus ir lengvas būdas pagerinti savijautą ir sveikatą.

Magnis dalyvauja daugybėje organizmo procesų, reguliuoja enzimų veiklą, mažina uždegimus, gerina raumenų ir nervų funkcijas. Magnio sulfatas gerina medžiagų įsisavinimą ir šalina toksinus. 

Teigiama, kad maudantis vonioje su epsom druska tris kartus per savaitę, ne tik pagerės savijauta, būsite energingesnis, bet ir atrodysite geriau, nes tokios vonios padeda lieknėti.

>> skaityti plačiau >>

Kaip naudoti eterinius aliejus??? II dalis

 

 

 

Kojų ir rankų vonelės

 

Yra manoma, kad kojų ir rankų voneles darosi tik pagyvenę ar ligoti žmonės, tačiau  tai puiki gydymo priemonė, be to gali suteikti energijos ar atsipalaiduoti. Pagal refleksologiją, pėdos „atstovauja“ visą organizmą, gal todėl daugeliui žmonių kojų vonelės daro labai teigiamą įtaką. Manikiūro ar pedikiūro metu taip pat galite įlašinti porą lašų eterinio aliejaus į vonelę, taip suteiksite šiai procedūrai ne tik aromato, bet ir žavesio bei nuotaikos J. Be viso to vonelės puikiai paruošia pėdas ir rankas masažo procedūroms.

 

 

 

 

>> skaityti plačiau >>

Kaip naudoti eterinius aliejus??? I dalis

 

 

Visi žinome apie ypatingas eterinių aliejų savybes veikti mūsų nuotaiką. Taip pat yra daugybė informacijos apie gydomąsias šių aliejų savybes. Tačiau, kaip juos naudoti žino ne visi.

Eteriniai aliejai – tai ne tik gaivus aromatas namuose, tiesą sakant dažno aliejaus kvapas nėra malonus mūsų nosims, - tai stiprus ir galingas gamtos užtaisas, su kuriuo reikia elgtis atsargiai ir atsakingai. Šiame straispsnyje rasite saugius eterinių aliejų naudojimo būdus.

 

>> skaityti plačiau >>

Eteriniai aliejai pagal došas

 Pagal penkių pirmapradžių elementų pasiskirstymą organizme Ajurvedoje yra išskiriamos trys došos – Vata, Pitta, ir Kapha. Žmogaus organizme jos turėtų būti subalansuotos, bet dažniausiai viena ar dvi došos yra vyraujančios ir nuo jų priklauso žmogaus būdas, kūno sandara ir sveikata.

Kaphos atstovai dažniausiai nejudrūs, turintys viršsvorio, jų plaukai ir oda riebūs, vargina akne bėrimai, poros išsiplėtusios. Kaphos pertekliaus sumažinimui naudokite žvalinančius, šildančius eterinius aliejus: baziliko, kalendros (coriander), eukalipto, kadagio (juniper), citrinos, rozmarino.

 

>> skaityti plačiau >>

Kuo ji ypatinga - Himalajų druska?

Prieš 40-50 milijonų metų, susidūrus dviem žemynų plokštėms susidarė Himalajai. Prieš tai šiame regione buvo didelė jūra Tetija. Džiūstant šiai „palaidotai“ jūrai nusėdo druskos. Kadangi druskos klodai milijonus metų buvo saugomi išsilydžiusių uolienų sluoksnio, jie yra neužteršti moderniais teršalais. Himalajų druska visiškai švari ir natūralios kilmės. Ją išgaunant taip pat nenaudojami jokie chemikalai, priešingai nei kitos druskos, jis kasama požeminėse kasyklose rankiniu būdu ir apdorojama akmenimis. Himalajų druska neturi jokių konservantų ar priedų.
Gydytojai pritaria, kad Himalajų druska yra švariausia planetoje ir naudinga sveikatai.
>> skaityti plačiau >>

Jums padės AROMATERAPIJA

Įsivaizduokite: viena priemonė gydo odą, ramina nervus ir stiprina imunitetą. Taip iš tiesų būna! Eterinių aliejų savybė įtakoti emocijas ir įveikti kai kuriuos susirgimus žinoma jau nuo seno. Ir tai dar ne viskas! Eteriniai aliejai labai svarbūs šiuolaikinėje kosmetologijoje. Kadangi jie natūralūs – oda juos priima, priešingai nei dirbtinius produktus, be to jie yra neįtikėtinai sudėtingos cheminės sudėties ir veikia problemas kompleksiškai – hormoniniame, kosmetiniame ir emociniame lygmenyse.
Kas bandė žino, kad klasikinis anticeliulitinis masažas yra labai skausminga procedūra. Masažistas pirštais arba specialiu aparatu turi „sutraiškyti“ išsiplėtusias riebalų ląsteles, kad išsiskirtų susikaupę šlakai. Bet yra ir švelnesnių būdų susigrąžinti odos stangrumą – eteriniai aliejai, tai pirmaujanti priemonė, amžinoje moterų kovoje siekiant lygesnės odos.
 
 
>> skaityti plačiau >>

Kas yra Ajurveda?

 

Ajurveda (“mokslas apie gyvenimą“) – tai Vedų kultūros dalis. Ši kultūra susijusi su senąja Bharata Varša arijų civilizacija, kuri nustojo egzistuoti prieš 5 tūkstančius metų. Savo laiku Vedų kultūra vyravo visoje planetoje. Mus pasiekę senoviniai rankraščiai leidžia įvertinti vedinėje epochoje gyvenusių žmonių minties platumą ir didžiulę išmintį. Kiekviena žemėje gyvenusi tauta turėjo visapusišką žinių sistemą, aprėpiančią filosofiją, religiją, mokslą, meną, sociologiją, etiką ir mediciną.

>> skaityti plačiau >>

Ajurvedinės mitybos principai

Vedų virtuvė pagrista vegetarizmu, todėl Indijoje vegetarų žymiai daugiau negu nevegetarų. Pagal Vedų filosofiją mėsa, kiaušiniai ir žuvis nevalgomi; valgomi tik augaliniai ir pieno produktai.
Lietuvos gyventojų mityba yra labai neteisinga, mėsa yra svar­biausias maisto produktas. Žmogaus organizmas nepritaikytas val­gyti mėsą, nes jis neturi iltinių dantų jai draskyti ir ilgų nagų gro­biui laikyti. Be to, žmogaus žarnynas yra dvigubai ilgesnis negu liūto arba tigro. Mėsos likučiai iš žmogaus žarnyno ilgai nepašalinami, jie pūva ir nuodija kraują. Užtrunkantis mėsos ir kitų gyvulinių produktų virškinimas skrandyje ir jų puvimas žarnyne yra daugelio chroniškų ligų priežastis .

>> skaityti plačiau >>

Ką gali pasakyti tavo liežuvis

Liežuvio diagnostika tai senovinis metodas nustatyti kaip veikia atitinkami jūsų organai, tyrinėjant liežuvio paviršių.
Spalvos pakitimas ir/ar jautrumas kuriam nors liežuvio plote nurodo, kurio jūsų organo veikla yra sutrikusi.
Balkšva liežuvio spalva rodo kapha sutrikimus ir gleivių susikaupimą; raudonas arba žalsvai gelsvas liežuvis būna sutrikus pitai; rusvas, juosvas atspalvis reiškia vata sutrikimus. Sausas liežuvis rodo plazmos sumažėjimą, o blyškus – sumažėjusių raudonųjų kraujo kūnelių kiekį.

>> skaityti plačiau >>

Agni arbatos receptas

Agni galima apibūdinti kaip ugnies elementą, vieną iš penkių kūno elementų. Agni taip pat reiškia virškinamąją ugnį, kuri reguliuoja temperatūrą, yra atsakinga už praryto maisto virškinimą, įsisavinimą ir pavertimą energija ar sąmoningumu.
Agni arbata yra paprastas gėrimas kuris padeda reguliuoti ir stimuliuoti virškinimą, gerindamas visas virškinimo agni funkcijas.

 

>> skaityti plačiau >>

Prieskonių jėga (pagal gyd. O.G. Torsunov)

Apie prieskonių gydomąsias savybes, jų panaudojimą kulinarijoje ir vaistų gamyboje, senosiose knygose rašoma labai daug. Viduramžiais prieskonių vertė prilygo auksui. Karavanai gabenantys prieskonius buvo ypatingai saugomi. Piratai puldavo laivus, gabenančius prieskonius, nes jų vertė buvo didesnė nei aukso. Kodėl? Todėl, kad iš prieskonių buvo gaminami vaistai, o vaistai vertingesni už auksą. Muskato riešutą anksčiau vartodavo tik aukščiausio luomo žmonės, nes kiti jo neįpirkdavo. Dabar priešingai – galime gauti visi, bet niekam nereikia. Ajurvedos žinios buvo išverstos į arabų ir lotynų kalbas ir tokiu būdu prieskonių medicina paplito po visą pasaulį, o ypatingai rytuose. Daug prieskonių aprašoma arabų rašytiniuose šaltiniuose, Kinijoje. Pritaikyti prieskonius, paruošti skanų, aromatingą patiekalą ir gauti naudos sveikatai – tai menas.

>> skaityti plačiau >>

Jūsų krepšelis

Jūsų krepšelis tuščias

Kontaktai

Kaunas, Kęstučio 44
Tel.: 221303, 865998012
El.paštas: kaunas@ajurvedavisiems.lt
Darbo laikas:
I - 11-19
II - 11-19
III - 11-19
IV - 11-19
V - 11-19
VI - 11-16
VII - nedirbame
 

Duomenų apsaugos politika

Mes vertiname savo klientų saugumą, tad užsakymui įvykdyti reikalingi duomenys niekada nebus perduoti tretiesiems asmenims, nesusijusiems su užsakymo įvykdymu. 

Paspausdami mygtuką "Siųsti užsakymą" Jūs sutinkate, kad jūsų pateikti duomenys bus naudojami tik užsakymo įvykdymo tikslu. Jūsų telefono numeris, pristatytmo adresas ir kontaktinis vardas bus pateiktas pristatymo kompanijai ir naudojamas tik siuntos pristatymo ir įteikimo tikslu. 

Jokie naujienlaiškiai ar informacija be atskiro Jūsų sutikimo nebus siunčiama.